Şuan ikincikat.com da 6 Kişi Online
Anasayfan Yap Favorilerine Ekle E Posta Player Tema                                                                
        
ANASAYFA
        
SOHBET
        
FORUM
        
ARKADAŞ
        
HABERLER
        
DOSYALAR
        
YAZILAR
        
RESİMLER
        
VİDEOLAR
        
HESABIM
        
EK SAYFALAR
Site Yetkilisi Anahtar Şuan Sitede Değil CANLI DESTEK
» Üyelik
Adınız :  
Şifreniz :  
Hatırla :   
Yeni Kayıt |  Şifremi Unuttum
   
» AdvertisementAşağı Git
» Haberler
                             ~ ~ ~ Haberler ~ ~ ~
[ ] ["] [&] [‘] [“] [0] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [A] [B] [C] [Ç] [D] [E] [F] [G] [H] [I] [İ] [J] [K] [L] [M] [N] [O] [Ö] [P] [R] [S] [Ş] [T] [U] [Ü] [V] [W] [Y] [Z]
» Suluovalılar Derneği Açıldı Önceki  Sonraki

Suluovalılar Derneği Açıldı.

Ankara’da ki Suluovalılar tarafından kurulan ve kısa adı SUDER olan “Suluova Eğitim Kültür Dayanışma ve Kalkındırma Derneği” ‘nin resmi açılışı gerçekleşti.

Uzun bir süredir Ankara’da ki hemşerilerimiz tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde 20 Ekim 2011 tarihinde kurulumu tamamlanan Suluovalılar Derneğinin resmi açılış töreni büyük bir katılım eşliğinde yapıldı.

19 Kasım 2011 Cumartesi günü saat:14.00 da dernek merkezi olan Oğuzlar Mahallesi, 1374 Sokak, No:2/4 Balgat/Ankara da yapılan açılış merasimine Ankara ve Suluova’nın yanı sıra diğer bölgelerden de birçok hemşerilerimizin katıldı.

Büyük bir coşku ve kalabalık eşliğinde açılışı dualarla yapılan Suluovalılar Derneğinin açılışına katılan ve katılamayan tüm hemşerilerimize teşekkürlerini sunan Dernek Başkanı Arslan Atlı, amaçlarının Ankara da ki Suluovalıları bir çatı altında toplamak, fikir ve güç birliği içerisinde Suluova ve insanlarına yönelik hizmet ve faaliyetlerde bulunmak olduğunu açıkladı.

Açılışa; Ak Parti Genel Sekreteri Halük İpek, Eski Spor Bakanı Ve Amasya Eski Bld. Başkanı İsmet Özarslan, Suluova Belediye Başkanı Mahmut Boz, Akp Suluova İlçe Başkanı Bekir Gümüş, Suluova TSO Başkanı Turgut Aksu, Suluova Dernekler Platform Başkanı Şeref Sezer, çeşitli kurum-kuruluş ve sivil toplum temsilcileri katıldı.

Suluova’nın Online Sesi www.ikincikat.com İnternet Haber Sitesi olarak, Ankara da ki büyüklerimizi ve kardeşlerimizi bu medeni cesaretlerinden dolayı kutluyoruz. Suluova’mız adına yapacakları tüm çalışmalarda kendilerini desteklediğimizi belirtir, tebrik ve başarı temennilerimizi sunarız.
Suluovalılar Derneği Açıldı.

Suluovalılar Derneği Açıldı.

Suluovalılar Derneği Açıldı.

Suluovalılar Derneği Açıldı.

Suluovalılar Derneği Açıldı.

Suluovalılar Derneği Açıldı.

Suluovalılar Derneği Açıldı.

Suluovalılar Derneği Açıldı.

Suluovalılar Derneği Açıldı.

Yazan muratarslan |  20 11 2011 23:14:28  | Puan Ver : 0 | Yorumlar : 6 | Okunma : 7478 | Yazdır | Gönder | Word Önceki  Sonraki
» Habere Yapılan Yorumlar
Yazan : hadiordan Tarih :  07 12 2011 08:42:27 

 kurulan bu derneğin kurucularının ve yöneticilerinin suluovaya veya suluovalılara şimdiye kadar hizmet adına ne faydaları oldu allahınızı severseniz.içlerinde bazıları seçim zamanında gelirler aday olurlar ve seçimin arkasından hemen geri giderler.aday olurlar , aday adayı olurlar partileri de suluovada bu işi yapabilcek hiç kimse yokmuş gibi bunların adaylıklarını kabul eder peşlerinde seçim çalışması yaparlar.Seçimden sonra da oy istedikleri seçmenin soruları karşısında adayın tükiyenin neresinde ne iş yaptığını anlatmak için ter dökerler.suluovada yaşayp suluovanın eziyetini çekenlerin suluova ile ilgisi olmayan kişilerden medet umması kadar garip bir durum yoktur herhalde.hayır bu dernek suluova ile ilgili diyecekseniz buyurun gösterin ilgisini .

Yazan : suwari007 Tarih :  06 12 2011 09:30:37 
"İnsan Bilmediğinin Düşmanıdır" toplum yararına olan bir birliktelikten ancak toplum faydalanır, Önyargı ile bazı değerleri görmeyen insanlar gerçekten hüsrandadır. Elbetteki Hüsranda olanların serzenişleri, feryatları kulaklarınıza gelecektir. Hiç bir şey yapmayanlar yapanları eleştirerek bir şeyler yaptıklarını sanırlar. Değerli kardeşlerim abilerim, ŞAhsınız adına değil Suluova adına Kurduğunuz bu birlikteliğinizi tekrar tebrik ederim, Birlikte Rahmet vardır. bereket vardır, Elbetteki Muhalif konuşanlar eleştirenler de olacaktır ki sizlerin Yaptığı işin kıymeti değeri ortaya çıkacaktır, ELİMİZDEN GELDİĞİNCE, AKLIMIZ ERDİĞİNCE SİZLERE DESTEK OLMAK SULUOVANIN EKMEĞİNİ YİYENLERİN BORCUDUR.
Yazan : yavuz Tarih :  05 12 2011 22:16:06 
Mutluyum... MUTLULUĞUM Derneğimizin reklamı oldu ve tanınmış olduk. Bir dernek kurduk amacımız sadece ve sadece Suluovaya ve Suluovalıya hizmet etmek. Bu ne kardeşim dar agacı kurup asın bari Üç arkadaşımız yorum yazmış teşekkür ederiz yazılanları okudum. Milenyum cağındayız. Bizim arkadaşlar kimliklerini saklıyarak 1970 lerde kalmışlar. Hani bir siyatcimiz hale bıraktığımız yerde ......... demişti ya gercekten cok haklıymış. Yok siyaset yön verecekmiş, hayır olmaz adı dernek olacakmış kendilerine eglence yeri kurmuşlar bu neeeeeeee ya oturduğun yerden ahkam kesmek bu demek... Yazılanların bir kaçı bu arkadaşlar Arkadaşlar eleştriye her zaman kabul ederiz ama mantıklı, yapıcı ve yaratıcı eleştrileri her zaman bekliyoruz. BİR GERCEK VAR REKLAMIN İYİSİ KÖTÜSÜ OLMAZ REKLAM REKLAMDIR. TEŞEKKÜR EDERİZ. Yavuz KAVUNCUOĞLU
Yazan : GERCEKSULUOVALI Tarih :  04 12 2011 18:41:27 

Kod : Kopyala

“KOROGLURHOOD” RUMUZLU ARKADAŞIMINIZIN YORUMLARINI OKUYORUM.12 EYLÜL 1980 ÖNCESİ DÖNEMİ İLE VERDİĞİ DETAYLI BİLGİLER İÇİN KENDİSİNE TEŞEKKÜR EDEREK SÖZLERİME BAŞLIYORUM.

DERNEK İÇİN BİR KAÇ CÜMLEDEN SONRA ŞÖYLE DEVAM EDİYOR ARKADAŞIMIZ “İKİNCİ KAT YÖNETİMİNİ ZOR BIRAKMAYIZ YAZDIKLARIMIZLA.. İKİNCİ KAT YÖNETİMİ “ABİLERİMİZİ, BÜYÜKLERİMİZİ DESTEKLİYORUZ.” DEMİŞLER,HABERDE TARAF OLMUŞLAR”

BU SÖZLERİNİZE KATILMIYORUM. ELBETTE TARAF OLACAKLAR. DERNEĞİN ADI:SULUOVA EĞİTİM,KÜLTÜR DAYANIŞMA VE KALKINDIRMA DERNEĞİ’DİR.BİR SOSYAL OLUŞUMDAN SÖZEDİYORUZ.AK PART,MHP,CHP, FENERBAHÇE VEYA GALATASARAY DEĞİL Kİ TARAFSIZ YORUM VEYA HABER YAPABİLESİNİZKALABİLESİNİZ…

GELELİM 12 EYLÜL DÖNEMİNE 12 EYLÜL ÖNCESİNDEKİ SAĞ-SOL AYRIMININ YAPILAMADIĞI, KARANLIK GÜÇLERİN,İKİ TARAFI DA YÖNLENDİRDİĞİ VE SİLAH TEMİN ETTİĞİ,KARDEŞİN KARDEŞE DÜŞMAN EDİLDİĞİ,TARAFLARIN TÜRKİYE ÜZERİNDEN RANT ELDE ETMEYE ÇALIŞANLARIN OYUNLARINA ALET EDİLDİĞİ VE BUNUN HERKES TARAFINDAN BİLİNMEKTE OLDUĞUNU ,”KEŞKE YAŞANMASAYDI” DENİLDİĞİNİ BİLİYORUM.

30-35 SENE ÖNCESİNDE YAŞANMIŞ TALİHSİZ OLAYLARIN, ”GEÇMİŞİN UZANTISI BUGÜNE VE GELECEĞE BİR BAKALIM” DEMEKLE NE KASTEDİLİYOR? DERNEKLE VE DERNEK YÖNETİCİLERİYLE NE ALAKASI VAR?

SORULARINI YÖNELTMEYE BAŞLIYOR ARKADAŞIMIZ:”BU DERNEK ACABA HER KESİMDEN İNSANLARA HİTAP EDİLEBİLECEK Mİ?” ,”HER KESİMDEN ANKARA’DAKİ SULUOVA’LILARI BİRARAYA GETİRECEK Mİ?”

CEVAP:ELBETTE HER KESİMDEN İNSANLARA HİTAP EDİYOR,20 SENEDİR ANKARA’DAKİ HER KESİMDEN SULUOVALILAR ÇEŞİTLİ ORGANİZASYONLARDA, İFTAR YEMEKLERİNDE VE ÇAY SOHBETLERİNDE BULUŞUYORLAR .DERNEK KURULUNCA MI BUNLAR DİKKAT ÇEKTİ?

SORU:SULUOVA’NEN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU BU DERNEĞİ KENDİNDEN BİR PARÇA(BENİMSEMEK, ARALARINDA KENDİNİ YABANCI GİBİ HİSSETMEMEK.) SAYABİLECEK Mİ ACABA?

CEVAP:TABİKİ BUNLARI SÖYLEYEBİLMEK İÇİN ÖNCE DERNEĞE ÜYE OLUNMASI,GİDİP GELİNMESİ GEREKİYOR.İSTERSENİZ “HİSSETMEK” KISMINI DA HEMŞEHRİMİZE BIRAKALIM!

SORU:DERNEK,SULUOVA’YA HER BAKIMDAN KURTARICI OLARAK SUNULMAYA ÇALIŞILMIŞ GİBİ…AYRICA ALTI ÜSTÜ DERNEK;DERNEĞİN BU KADAR GÖRKEMLİ AÇILIŞININ SEBEBİ NEDİR ACABA?SULUOVA İÇİN İKBALE(YEREL-GENEL SEÇİMLER)DÖNÜK BİR SEÇENEK Mİ ACABA BU DERNEK.

CEVAP:BU DERNEK KURTARICI OLARAK SUNULMAYA ÇALIŞILMADI ASLA!ARKADAŞLARIM, AHMET TARIK ÜNLÜ’YE VE YAVUZ KAVUNCUOĞLU’NA “SULUOVA’YA KAÇ ADET DAVETİYE GÖNDERDİNİZ” DİYE SORMUŞTUM. ALDIĞIM CEVAP “FAZLA OLMADIĞI,TÜM PARTİLERE,MÜLKİ İDARE AMİRLERİNE VE SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNE GÖNDERDİKLERİ” VE “BU KADAR SULUOVALININ GELMESİNE ŞAŞIRDIKLARI VE MEMNUN OLDUKLARI”YÖNÜNDE İDİ.

YEREL VE GENEL SEÇİMLERE DÖNÜK SEÇENEK Mİ? SORUNUZUDA KOMİK BULUYORUM.”HADİORDAN” RUMUZLU ARKADAŞIMIZDA BUNA BENZER BEKLENTİLERDEN SÖZEDİYOR.BU DERNEĞİ KURMAYA ARKADAŞLARIMIZ 2003 YILINDA BAŞLADILAR(O ZAMAN BAZI SEBEBLERDEN KURULAMAMIŞTI)BÜRO DAHİ TUTMUŞLARDI, BİLDİĞİM KADARIYLA ÇOK MASRAF EDİLDİ, TÜZÜĞÜNÜ HAZIRLADILAR.ACABA O GÜNLERDE BU DERNEK KURULSAYDI,”SULUOVA İÇİN İKBALE DÖNÜK BİR SEÇENEK Mİ?” VEYA “”ANKARADA BU DÖNEMDE BİR DERNEK AÇILMASI MANİDAR OLMUŞTUR!”CÜMLELERİNİ OKUYABİLİRMİYDİK? AYRICA GENEL SEÇİMLER YENİ YAPILMIŞ,YEREL SEÇİMLERE TAHMİNEN 2,5 YIL GİBİ BİR SÜRE VAR…

ARKADAŞIMIZ SORULARA DEVAM EDİYOR:”ÖĞRENCİLERE BURS VERİLECEK Mİ? ÖĞRENCİ YURDU,PANSİYON VESAİR GİBİ HİZMETLER SUNULACAK MI?NİTELİKSİZ İNSANLARA MESLEK EDİNDİRME KURLARI AÇILACAK MI?SOSYAL DAYANIŞMA ADINA GELİR DÜZEYİNİN EN ALTINDA BULUNANLARA AYNİ VE NAKDİ TRANSFERLER OLCAK MI?

CEVAP:BU ARKADAŞIMIZIN KONUYU NEREYE GETİRECEĞİNİ BİLİYOR,SAMİMİ OLMADIĞI DÜŞÜNCESİNE KAPILIYORUM.EĞER TÜZÜĞÜMÜZ İNCELENMİŞ OLSAYDI BU SORULARIN CEVAPLARINI ARKADAŞIMIZ BULABİLİRDİ.BU SORULARIN HEPSİ www.suluovalilar.com WEB SAYFASININ SOL KISMINDA BULUNAN “DERNEK” DÜĞMESİNE TIKLADIĞIMIZDA KARŞIMIZA ÇIKACAK “TÜZÜĞÜMÜZ KISMINI İNCELEYEBİLİR.MADDE 2’DE TÜM SORULARIN CEVABINI BULABİLİRLER.TABİ BU HİZMETLERİ YAPABİLMEK İÇİNDE MADDİ MANEVİ KATKILARINIZ GEREKİYOR.

SORU:OBB,OSB’YE YATIRIM YAPILACAK MI? BU BÖLGELERİ ANKARA VE YURDUN TAMAMINDA TANITMA GİRİŞİMLERİ OLCAK MI? OBB,OSB’YE ÖZEL SEKTÖR YATIRIMI YÖNLENDİRECEK Mİ,DERNEK TARAFINDAN(ANKARA VE YURT GENELİNDE)?

CEVAP:SEVGİLİ KOROGLURHOOD,SİZİN TABİRİNİZLE “…ALTI ÜSTÜ BİR DERNEK”İZ BİZ.SEÇİMLE İŞBAŞINA GELMİŞ,DEVLETTEN TRİLYON YARDIM ALAN BİR PARTİ DEĞİLİZ MAALESEF!BU SORUNUZU SULUOVA MÜLKİ İDARE AMİRLERİNE SORUN LÜTFEN!

“KÜLTÜR’Ü SONA BIRAKTIM ,SORU BULAMADIM” DİYOR ARKADAŞIMIZ.BEN YİNE DE KISACA CEVAP VEREYİM. TÜZÜĞÜMÜZÜN 2.MADDESİ 8.BENDİ’NDE AYNEN ŞÖYLE DİYOR:”ÜYELER ARASINDA BEŞERİ MÜNASEBETLERİN GELİŞTİRİLMESİ VE DEVAM ETTİRİLMESİ İÇİN YEMEKLİ TOPLANTILAR,KONSER,BALO,TİYATRO,SERGİ,SPOR,GEZİ VE EĞLENCELİ ETKİNLİKLER VB.DÜZENLEMEK VEYA ÜYELERİN BU TÜR ETKİNLİKLERDEN YARARLANMALARINI SAĞLAMAK.”

İKİNCİ KAT’TA Kİ ARSLAN ATLI’NIN KONUŞMASININ SADECE KÜÇÜK BİR BÖLÜMÜ VERİLMİŞ,BİR ŞEYLER ARAYIP BULAMANIZ GAYET DOĞAL!

SORU:DERNEĞİN AMBLEMİNİ KONU OLARAK BEĞENDİM.ANCAK KONU,AMBLEM OLARAK ÇOK YETERSİZ BİR ŞEKİLDE İFADE EDİLMİŞ GİBİ.DAHA CANLI RENKLER KULLANILIP;AMBLEM,PROFESYONEL GRAFİKERLERE YAPTIRILAMAZ MI?AMBLEMDEKİ FABRİKA DUMANI İSE ÇEVRE AÇISINDANKABUL EDİLEBİLİR DEĞİL?

CEVAP:www.suluovalilar.com’UN EDİTÖRLERİ,AHMET TARIK ÜNLÜ VE YAVUZ KAVUNCUOĞLU ARKADAŞLARIMIN ,DERNEK LOGO’SU YAPILMAK  İSTENDİĞİNİ ŞEKLİNDEKİ DUYURUNUN WEB SİTESİNDE 2,5-3 AY KALDIĞINA VE HİÇ KİMSEDEN YARDIM GELMEDİĞİNE ŞAHİDİM.BU LOGO’NUN OLUŞTURULMASINDA ÜCRET VERİLMEDEN PROFESYONEL GRAFİKÇİLERDEN DE YARDIM ALINDIĞINI BİLİYORUM.LİTARATÜRDE,FABRİKA DUMANI EKONOMİNİN CANLI OLDUĞUNU İFADE EDER.ÇEVRE AÇISINDAN DA “BU DUMAN”IN SULUOVA’YA  ZARAR VERECEĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM.

KOROGLURHOOD RUMUZLU ARKADAŞIMIZI HER NE KADAR TANIMIYORSAM DA ,GÖRÜNÜRDE DONANIMLI VE KÜLTÜRLÜ BİRİ OLDUĞU KESİN.AMA SANKİ 1-2 RESİME BAKIP,TÜZÜĞÜMÜZÜ İNCELEMEDEN BELKİ SAĞDAN SOLDAN DUYDUĞU BİLGİLERLE VE ÖNYARGI İLE,DERNEĞİ KURAN VE ELLERİNDEN GELEN HERŞEYİ DERNEK İÇİN YAPMAYA ÇALIŞAN,YERİ GELDİĞİNDE YÜKSEK OLAN MASRAFLARI KENDİ ARALARINDA BÖLÜŞEN, ZAMANIN BÜYÜK BİR KISMINI BU YOLDA HARCAYAN,HİÇ BİR ÇIKAR GÜTMEDEN SULUOVA İÇİN NE YAPARIZ?,NAKUS TALİHİNİ NASIL DEĞİŞTİREBİLİRİZ? SORULARINI KENDİNE SORMAYI GÖREV ARZEDEN VE TOPLUMUN HER KESİMİNDEN OLAN BU SAMİMİ ARKADAŞLARIMIZA AYIP ETMİYOR MU?

ARTIK! “ÇAMUR AT İZİ KALSIN” SÖYLEMLERİNİ BIRAKALIM EĞER GERÇEKTEN SAMİMİ İSENİZ,DERNEĞE 20 TL GİBİ ÇOK DÜŞÜK ÜCRET ÖDEYEREK ÜYE OLABİLİR, YÖNETİME HATTA BAŞKANLIĞA TALİP OLABİLİRSİNİZ. BU VESİLE İLE TÜM SULUOVA’YA HEP BERABER HİZMET ETMİŞ OLURUZ.

SAYGILARIMLA!...

Yazan : koroglurhood Tarih :  23 11 2011 15:30:19 

Çoğunlukla bildik bir hareketin mensupları olan insanlar bir araya gelmişler, fotolardan gördüğüm kadarıyla...

Bazı insanları gördüğümde, bir an için SULUOVA' nın 1980 öncesini hatırladım...Suluova 1980 öncesi BÜYÜK BİR TRAVMA yaşadığından bu döneme ait olanları genel olarak yazmadan da geçemeyeceğim... GÜVEN, HUZUR yerini İSTİKRARSIZLIK, GÜVENSİZLİK, KAOS gibi olumsuzluklara bıraktı, ilçemizde o dönemler...Büyük ihtimal, Suluova' nın bugün ki yetersiz, verimsiz, dumur ve iradesi felç olmuş halinin en büyük sebebi o yıllardır diye düşünüyorum...

Umarım ikinci kat yönetimini zor durumda bırakmayız yazdıklarımızla...İkinci kat yönetimi "abilerimizi, büyüklerimizi destekliyoruz." demişler, haberde ve taraf olmuşlar; bakalım benim yazdığım yorumu yayınlayabilecekler mi?

Yaşları müsait olsaydı da ilçede, 12 EYLÜL darbesine (Tüm ülkede olduğu gibi.) giden KAOS taşlarının nasıl ve ne şekilde adım adım döşendiğini bir bilselerdi...

Şükür ki; 12 EYLÜL şer hareketi ilçemize hayır burcunda doğdu. İlçe ÇORUM gibi, KAHRAMANMARAŞ gibi bir KATLİAMDAN kıl payı kurtuldu...İlahi adelet işte! Gerisini getirmeyeyim en iyisi...

...

Vatan sevgisi, milliyetçilik uğruna nasıl da bölünmüştü Suluova, 1980 öncesi...Bir zamanlar, kendileri gibi düşünmeyeni ve hareket etmeyeni devrimci/falancı olarak niteleyip; insanlar nasıl da taraf olmaya zorlanmıştı SULUOVA' nın bir bölümünde...BÖL, KORKUT, SİNDİR; İSTEDİĞİN GİBİ YÖNLENDİR ve KONTROL ET ve YÖNET! Bunlar maalesef yaşandı Suluova' da. HATIR, GÖNÜL, SAYGI, KOMŞULUK HAKKI, KUL HAKKI gözetilmeden. Sanıldı ki bir daha birbirimizin YÜZÜNE BAKMAYACAĞIZ...Devran dönmeyecek...

Suluova' nın diğer tarafında ise "DEVRİM güncesinde YURTSEVERLİK" ayağı; kendileri gibi olmayanları milliyetçi/falancı olarak nitelemişti sanırım...Bir babayiğit çıksa da, açıklasa; o ayakta, o tarafta neler oldu; biz de bir bilsek...Al birini VUR ötekine! KÖR İDEOLOJİ uğruna ne canlar yandı acaba?

Her biri T.C VATandAŞI olan insanımızı öyle de kolay bölüyorlardı ki; öyle de kolay bölünüyorduk ki! İki tarafta da birileri, bir yerler adına çoğunluğu istediği gibi yönetsin/yönlendirsin bu sayede...Daha dün gibi taze hafızamda; "Falancalar silahlanmış, falancaların bölgesini basacakmış-Kamyon kamyonmuş, remork, remorkmuş hem de-!" sözleri ve bu mealde söylenen adeta ATEŞE BENZİN döken yalanlar, halkı, insanları provoke edici şeyler...

Tam da "YA DEVLET BAŞA, YA KUZGUN LEŞE" düzeni...

SORU: Her birinin nüfus cüzdanında T.C vatandaşı yazan insanımızın bölünmesinden kim/kimler yararlandı o dönemler?

GAP gecikti, kardeşlik yara aldı. Terör örgütünü darbeden sonra bu millet kucağında buldu... Fitne girdi ya, ÖLEN de ÖLDÜREN de kendi İNSANIMIZ oldu, bugüne kadar...Daha neler neler...Acaba ders çıkarabildik mi millet olarak?

...

Vatan için, millet için kaç işyeri "MOĞOLVARİ, ÇAKALVARİ" yağmalandı ilçemizde o dönem? BİLMİYORUZ...Evi, ocağı, işyeri zarar görenlerin zararları tazmin edildi mi? BİLMİYORUZ! Ama bunlara sebep olanların, yapanların, göz yumanların, kaos ortamını oluşturanların BÜYÜK MAHKEMEDE VERECEKLERİ HESABIN ÇOK ÇETİN OLACAĞINDAN HİÇ KUŞKUMUZ YOK...

Mutedil, ılımlı, sessiz, sakin kaç insan, kaç aile göç etmek zorunda kaldı?, Kaç kişi, kaç aile ne gibi baskı ve yıldırmalara maruz kaldılar? Kaç esnaf, girişimci, iş adamı ilçemizi terk etmek zorunda kaldı? BİLMİYORUZ...

İki tarafa bölünmüştü ya Suluova. Kurtarılmış bölgelerde ne gibi RANT alanları oluştu? Bu RANT kimler arasında PAY edildi? YİNE BİLMİYORUZ...

Bürokrasiden de yararlanılarak üniversite sınavlarında hangi ilde yerlerine başkaları girerek (Örn.: Bizim dönemde ERZURUM meşhurdu.) kimler MÜHENDİS oldu, kimler LİSANS eğitimine devam etti? HİÇ BİLMİYORUZ...HEM NE ERECEK BİZİM AKLIMIZ ÖYLE ŞEYLERE...Hem, öyle ya bunların yerine "yurtseverler mi/falancalar mı" okuyacaktı o okullarda...

Elbette karşı tarafa (Devrim güncesinde YURTSEVERLER) ise "Milletçiler mi/falancalar mı okuyacak, onlar mı makamları işgal edecek?" anlayışının hakim olduğuna da kuşku yok...Sessiz çoğunluğu düşünen kimse yok! Bütün gayret, "YURTSEVERLİK" ya da "VATAN/MİLLET"  söylemi altında dar bir çevreye RANT SAĞLAMAK ve NÜFUZ ALANLARI OLUŞTURMAK...

Velhasıl: Devlet başta idi amma maalesef "KUZGUNLARIN LEŞE" geldiği dönemlerdi o yıllar...

"Karlı Kayın Ormanında geceleri efkarlı yürümek." gibiydi o dönemler...

Aklın, Sağduyunun olmadığı, İDEOLOJİK KÖRLÜĞÜN ve ACIMASIZLIĞIN bütün hızıyla yaşandığı; İYİ POLİS-KÖTÜ POLİS organizasyonun MÜKEMMEL olduğu yıllardı o yıllar...

İnsana "ÖLÜMÜ" göster, "SITMAYA" razı et! Bize göre ise iyi insan, iyi polis "Haksızlık karşısında susan:ŞEYTandIR!" anlayışında gizli...

...

Bildik bir hareketin mensupları demiştik ya en başta...Şimdi dernekle ilgili konuya girelim...Geçmişin uzantısı bugüne ve geleceğe bir bakalım...

Bu dernek acaba her kesimden insanlara hitap edebilecek mi? Her kesimden Ankara' da ki Suluovalıları bir araya getirebilecek mi? Suluova' nın büyük çoğunluğu bu derneği kendinden bir parça (Benimsemek, aralarında kendini yabancı gibi hissetmemek.) sayabilecek mi acaba?

Dernek, Suluova' ya her bakımdan KURTARICI olarak sunulmaya çalışılmış gibi...Ayrıca, altı üstü bir dernek; derneğin bu kadar görkemli açılışının sebebi nedir acaba? Suluova için İKBALE (Yerel-Genel Seçimler) dönük bir SEÇENEK mi acaba bu dernek?

...

Ben, derneğin daha çok LOKAL HİZMETİ vereceğini sanıyorum. Yani birbirlerini bildik tanıdıklar dernekte bir araya gelecekler ve birbirleriyle dayanışma içinde olacaklar gibi...

Uzatmadan, kısaca sorulara geçeyim...

DERNEK İSMİ: Suluova Eğitim Kültür Dayanışma ve Kalkındırma Derneği...

EĞİTİM

Öğrencilere burs verilecek mi?

Öğrenci yurdu, pansiyon, vesair gibi hizmetler sunulacak mı?

DAYANIŞMA

Niteliksiz insanlara meslek edindirme kursları açılacak mı?

Sosyal dayanışma adına gelir düzeyinin en altında bulunanlara ayni ve nakdi transferler olacak mı?

Yoksa sosyal dayanışma adı altında, belli düzeyde, belli sınıfta bulunan insanlar bir araya gelip; masa başı vatan ve millet kurtarma prosesleri tartışıp, SULUOVA' yı SEVMEK, SULUOVA' yı ÖZLEMEK adına, anı ve hatıra mı yadedilecek?

KALKINDIRMA

Suluova' da bulunan OSB ve OBB' ye yatırım yapılacak mı? Bu bölgeleri Ankara ve yurdun tamamında tanıtma girişimleri olacak mı?

OBB, OSB' ye özel sektör yatırımı yönlendirecek mi, dernek tarafından (Ankara ve yurt genelinde.)?

KÜLTÜR

Kültürü en sona bıraktım. Çünkü soru bulamadım. Hem, bu bölüme kendimde dahil daha genel, daha katı, daha eleştirel olarak yaklaşacağım...

Suluova' da daha çok aramızda AHBAP-ÇAVUŞ (birliktelikler, gruplar hiç farketmez) ilişkisi olduğundan; yani yakınları kolla (Kayınçonun yakını, halamın damadının bir yakını...yoldaş, gönüldaş, fikirdaş, vesair gibi), diğerlerine ne olursa olsun mantığı hakim. Daha henüz EVRENSEL standartlara ait davranışlara sahip değiliz diye düşünüyorum, SULUOVALI olarak.

Evrensel standartlara ait davranışlara SOMUT örnekler vereceğim ama konu çok uzar...Mimariden, estetikten uzak ilçenin tarihi geçmişinin derinliğini taşımayan fiziki yapılara baksak; yeterlidir diye düşünüyorum...Hadi bi örnek daha (Çevre bilinci): Bilimsel bir araştırmaya göre TERSAKAN KİRLİLİĞİNDE yüzde doksan seviyesinde hayvansal ve kanalizasyon (Besicilere gönderme) atıkları etkili...

HABERDEN ALINTI

"Dernek Başkanı Arslan Atlı, AMAÇLARININ Ankara da ki Suluovalıları bir çatı altında toplamak, FİKİR ve GÜÇ BİRLİĞİ içerisinde Suluova ve insanlarına yönelik HİZMET ve FAALİYETLERDE bulunmak olduğunu açıkladı."

Ben Sayın ATLI' nın açıklamasının satır aralarında bir şeyler aradım; ancak bulamadım. Açıklama çok zayıf. Örn.: HİZMET ve FAALİYETlerde bulunmakla neler denmeye çalışılıyor? Bu kavramlara ait bir kaç soruyu yukarıda sordum...Haber alıntısında geçen FİKİR ve GÜÇ BİRLİĞİ kavramları da açılıma muhtaç...Kısaca: SULUOVA ve İNSANLARINA dernek olarak, somut (müşahhas, elle tutulur) örnekler de vererek VİZYONUNUZ nedir?

DERNEK AMBLEMİ

Derneğin amblemini konu olarak beğendim. Ancak konu, AMBLEM olarak çok yetersiz bir şekilde ifade edilmiş gibi. Daha canlı renkler kullanılıp; AMBLEM, profesyonel GRAFİKERLERE yaptırılamaz mı? AMBLEMDEKİ fabrika dumanı ise çevre açısından kabul edilebilir değil!

Yazan : hadiordan Tarih :  21 11 2011 09:20:41 

suluovalılar adına Ankarada bu dönemde bir dernek açılması çok manidar olmuştur.Derneğin açılış zamanı ve katılımcılarının ile yöneticilerinin  profiline bakıldığında suluova siyasetinin artık bu dernek aracılığı ile ankarada yürütüleceği görünüyor.Öyle anlaşılıyor ki suluovalılar artık sadece oy verecekler ama oyverdikleri  adayları göremeyecekler.önceden seçim zamanında adaylarını az da olsa görebiliyorlardı.Açılan bu dernekle suluova seçiminin de arkadara yapılacağı kanaati güçlü bir şekilde oluştu bende.Gerçi seçmenin adayını görmesine gerek de yok adayını gördüğünde %49 adayını görmediğinde %67 oy veriyor.seçilenlerin suluova umurundamı.

Editörü Aç

    
 » Kategoriler
Spor 1
Spor 289
Güncel 1
Güncel 2969
Siyaset 1
Siyaset 329
» Haber Ara
Başlıklarda : Haberlerde :
» Son Haberler
» Suluova’da Yaz K ( 30 06 2016 )
» Suluova’da 10.2 ( 30 06 2016 )
» Suluova Halk Eğ ( 02 06 2016 )
» Mahallelinin kab ( 03 05 2016 )
» Kara Harp Okulu& ( 02 05 2016 )
» Öğrenciler annel ( 02 05 2016 )
» Suluovalı Şehit ( 02 05 2016 )
» Yeni Amasya Spor ( 30 04 2016 )
» Şehidimiz Yarın ( 30 04 2016 )
» Şehit Yüzbaşı Al ( 30 04 2016 )
» Hit Haberler
» Bir Haftada 400 Kita (16922)
» AKP Amasya Vekilleri (16188)
» ÇAKIRTAŞ Esnaf Ziyar (15888)
» Öğrencilere Mesleki (15191)
» KAYATAŞ; Bizim Davam (13858)
» Şehitlerimiz Gönülle (12759)
» Cinayet Zanlıları Ya (11722)
» Ankara’da Suluovalıl (10458)
» AKP Teşkilatından Ba (10415)
» ESTA İnşaat Amasya A (10311)
» Son Yorumlar
» Halit Abiye Allahtan Rahm
» Emniyet teşkilatımızı, ça
» 57 bin 500 ton ile bu fa
» eski suluca gazino parkı
» Genç arkadaşlar suluovam
» Emekli olanlara yeni yaşa
» Sayın başkan! Amasya spor
» Gözleri aydın olsun, 1774
» sayın strabon buna yeni
» Keşke görevlilerin resiml
» Haber İstatistikleri
» Ust Kategori (3)
» Alt Kategori (3)
» Haber (3587)
» Okunma (6325907)
» Yorum (1525)
» Toplam Adettir
» Copyright Yukarı Git
2oo9 © Copyright
ikinciKAT
Tavsiye Et | İletişim | Rss